Kantonca (Honkong)

ALLEN (HONKONG)
CIN101
ALLEN (HONKONG) CIN101
JASON (HONKONG)
CIN129
JASON (HONKONG) CIN129
KEN (HONKONG)
CIN102
KEN (HONKONG) CIN102
LEE (HONKONG)
CIN103
LEE (HONKONG) CIN103
ALICE
CIN201
ALICE CIN201
ANNIE
CIN202
ANNIE CIN202
DENIS
CIN203
DENIS CIN203

Günümüzde 1 milyardan fazla kişi Çin’de ve çevresinde yaşamaktadır. Genel olarak konuşulan dile Çince dense de, bu kadar kalabalık bir nüfusun içerisinde haliyle çok sayıda dil türemiştir. Bu nedenle Çinceyi bir dil olarak değil bir dil ailesi olarak görmek daha mantıklı olacaktır.

Çincede 12 temel şive bulunmaktadır. Bunların en çok kullanılanlarından biri de Kantoncadır (Guangdong) . Özellikle göçmen topluluklarında en çok konuşulan şivedir. Bunun en önemli nedeni ise göçmenlerin genellikle güney kesimlerden olmasıdır.

Konuşma dilinde Kantonca diğer şivelerden farklılık gösterse de yazı dilinde karakterler neredeyse aynıdır. Ancak yine de diğerleri gibi sadeleştirilmiş karakterlerin yerine, geleneksel karakterlerin kullanılması dikkat çekmektedir.

Özellikle uluslararası ticaret söz konusu olduğunda büyük bir engel olarak karşımıza çıkan dil farklılığı bu hizmet sayesinde çözüme kavuşturulmaktadır. Son dönemlerde dış ticarete daha çok önem veren ülkemizde ticaret açısından önemli olan Hong Kong’la etkileşimi arttırmak amacıyla bu hizmete sıklıkla başvurulmaktadır. Sayıları günden güne artan ajanslar bu pazardan pay almaya çalışmaktadır. Bu nedenle kaliteli ve güvenilir bir ajanstan hizmet almak adına dikkatli adımlar atılmalıdır.

Firmamız kantonca Honkong seslendirme hizmeti ile de müşterilerimize destek vermekteyiz. Profesyonel ve konusunda uzman ses sanatçıları ile yüksek kalitede ve hızlı işler sunmaktayız.

Kantonca Hong Kong Seslendirme Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Daha çok Hong Kong’ta ve Güney eyaletlerde konuşulan Kantonca, 1997 yılına kadar bir İngiliz kolonisi olarak kalan Hong Kong’un kendi isteğiyle seçtiği dildir. Hiçbir zaman Mandarin’i benimsemeye zorlanmadığı için. Nüfusun çoğunluğu ana dili olarak Kanton’u kullanmaya devam etmektedir. Aynı şekilde 1999’a kadar Portekiz kolonisi olarak kalan Makao da, Hong Kong gibi Kantonca kullanmaya devam ederek bu konudaki geleneklerini sürdürmektedir.

Kaliteli bir Kantonca ses ve dublaj hizmetlerinde dikkat edilmesi gereken çok şey vardır. Ancak bunlardan ikisi oldukça önemlidir:

Tonlama: Kantonca Hong Kong dilinde tonlar bir kelimenin telaffuzu için oldukça gerekli öğelerdir. Bir heceyi seslendirirken ses tonunuzun yükselmesi gerekiyorsa, kesinlikle buna uyulmalıdır. Aksi takdirde tamamıyla farklı bir heceyi seslendirmiş olursunuz.

Böylece ifade etmek istediğiniz konuda anlam kaymaları gerçekleşir. Bu nedenle tonlar oldukça önemlidir. İlk başlarda oldukça zor gibi görünse de bir süre sonra bu duruma alışacaksınız. Her hece için dört farklı ton bulunmaktadır. Bunlar düz, yüksek, alçalıp yükselen ve düşen tonlardır.

Söz dizimi, Kelime Dağarcığı ve Telaffuz: Sadece Kantonca konuşan biri diğer şiveleri bilip de Kantoncayı bilmeyenler anlayamaz. Çünkü söz dizimi, kelime dağarcığı ve telaffuz diğerlerine oranla oldukça farklıdır. Bu nedenle herhangi bir karmaşaya neden olmamak adına Kantonca dilinin eğitimi alınmalı ve bu tür konulara özellikle dikkat edilmelidir.

Profesyonel kantonca Honkong Seslendirme Nasıl Yapılır

Bu iki konu dışında dikkat edilmesi gerekenler ise genel anlamda ses hizmetiyle alakalıdır. Bunları şu şekilde sıralandırabiliriz:

  • Seslendirecek olan kişi Kantonca Hong Kong şivesiyle ilgili uzun ve detaylı bir eğitim almalıdır.
  • Orijinal metin çevirisi kaliteli olmalıdır.
  • Kantonca seslendirecek kişi sesini kullanma konusunda yetenekli olmalıdır.
  • Jest ve mimiklerle ses desteklenmelidir.
  • Teknoloji takip edilerek modern sistemler kullanılmalıdır.
  • Seslendirmenin yapılacağı yer özel olarak dizayn edilmelidir.

Alanında deneyimli ekibiyle “yabancidilses.com”, sizlere kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Başarılı ortaklıklara imza atmak ve kaliteli bir projeye adınızı yazdırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Web sitemizde mevcut olan Kantonca Hong Kong ses demolarına göz atabilir ve detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.