Çizgi Film Seslendirme Çalışmaları

Sinema ve reklam sektörünü oluşturan en önemli unsurlardan biri de dublaj ve seslendirme olmaktadır. Bu konu film ve reklamların etkisini önemli ölçü de arttırmaktadır. Konu ve karakterlerle uyumlu olmayan seslendirmeler ise, izleyicilerin üstünde istenen etkiyi oluşturmadığı gibi tam tersi etkiler de meydana getirmektedir. Firmamız, konunun öneminin bilinci olarak hem Türkçe hem de yabancı dillerde profesyonel olarak seslendirme yapmaktadır. Kadromuzda bulunan seslendirme sanatçılarımız, halkımız tarafından beğeni ile izlenen birçok dizi ve filmin akıllarda kalan seslerinden oluşmaktadır. Yabancı dillerde seslendirme yaparken, firmamız seslendirme yapılacak dile uygun olarak, aynı ülkenin profesyonel seslendirme sanatçılarını kullanmaktadır.

Firma olarak, ihtiyaç duyulacak tüm dillerde seslendirme yapmaktayız ve bu güne kadar verdiğimiz hizmetlerle seslendirme sektöründe öncü ve lider seslendirme ajansıyız. seslendirme hizmetlerimizde özellikle yabancı sanatçı kullanırken, bu sanatçıların aksanlarına kadar uyumluluğa dikkat etmekteyiz. Ülkemiz içinde yaptığımız seslendirmelerde ise, bölgesel lehçeleri bile birebir tutturmanın çabası içinde bulunuyoruz. Ayrıca en son teknolojik seslendirme ve kayıt cihazlarını kullanarak, yaptığımız işlerde her zaman mükemmelliği yakalamanın çabası içinde olmaktayız.

Dublaj ve Seslendirme

Yabancı dizi ve filmlerde rol alan oyuncuların konuşmalarının, filmde konuştukları orijinal dilden başka dillere çevrilmesine ve bu çevirinin filme uyarlamasına (montajına) dublaj denmektedir. Dublaj yapılırken, sadece seslendirme değil aynı zamanda, müzik ve ses efektlerinin de filmle birebir uyumlu olması gerekmektedir. Firma olarak dublaj ve seslendirme konusunda rakibimiz bulunmamaktadır. Firmamız Türkçe’nin yanı sıra 56 yabancı dilde çeviri, seslendirme ve dublaj hizmeti vermektedir.

Firma olarak ülkemizin ve dünyanın en tanınan ve bu konuda uzmanlaşmış sanatçıları ile çalışmaktayız. Firma olarak online seslendirme hizmeti de vererek sektöre sürekli yenilikler getirmekteyiz. Ayrıca, ülke çapında hava limanları ve turistik alışveriş merkezlerinde yaygın olarak firmamızın sanatçılarının yaptığı anonslara yer verilmektedir. Seslendirme konusunda erkek, kadın ve çocuk gibi her yaşa uygun seslendirme yapabilecek profesyonel kadromuz bulunmaktadır.

Çizgi Film Seslendirmesi

Çizgi film ve animasyonlar, büyük küçük her yaşta çok büyük izleyici kitlesine sahip olan yapımlardır. Bu filmlerdeki karakterler ve konuşmaları, seslendirenlerle bütünleşmiştir. Söz konusu filmlerin başkaları tarafından seslendirilmesi bile seyir keyfini azaltmaktadır. Ülkemizde de yayınlanan birçok çizgi film ve animasyonların seslendirilmeleri, firmamızın anlaşmalı olduğu sanatçılar tarafından yapılmaktadır. Firmamızın titizlikle ve profesyonelce icra ettiği çizgi film seslendirme çalışmaları sayesinde, halkımıza en kaliteli ürünleri ve keyifli bir seyir imkanı sunmaktayız. Özellikle ülkemizde yeni yayına giren animasyon filmlerinin seslendirilmesinde, profesyonel ses sanatçılarının yanı sıra bu konuda eğitim almış ve diksiyonu düzgün, akıcı konuşma özelliği olan kişilerle de çalışmaktayız. Animasyondaki hayvan ve karakterlere uygun ses yapısını bulabilmek için çok ayrıntılı olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Tanıtım Filmi Seslendirmesi

Tanıtım filmleri ürün veya hizmetlerin, hatta şirket ve firmaların daha fazla kitlelere ulaşmasında çok önemli rol oynamaktadır. Bu filmler aynı zamanda şirketlerin ciddiyetini ve itibarını da göstermektedir. Bu nedenle yapılacak olan tanıtım filmi seslendirmesi de filme uygun ve etkileyici olmalıdır. Firma olarak, referanslarımızdan da anlaşılacağı gibi ülkemizdeki birçok büyük tanıtım filminde imzamız bulunmaktadır. Firma olarak, seslendirmesini yapacağımız tanıtım filmlerinin detaylı analizlerini yaparak, bu filmde hangi sanatçıların kullanılacağına karar vermekteyiz.

Ayrıca filmi parçalara bölerek, verilmek istenen fikre uygun olacak ses tonlamalarını da tek tek belirliyoruz. Tanıtım filmi ile ilgili tüm analiz ve çalışmalarımızı, konusunda deneyimli ve profesyonelleşmiş teknik ekibimiz ve sanat yönetmenlerimizle birlikte yapıyoruz. Tanıtım filminin konusuna uygun olarak sanatçı seçimini yapıyoruz, bu seçim esnasında daha önceden halkımızın sesine aşina olduğu sanatçıları, daha önceden tanınmış olduğu seslendirme konularına uygun olarak seçiyoruz. Özellikle müzikli olan tanıtım filmlerinde, sanatçılarımızın seslerinin ayarlanması, profesyonel ses ekibimiz tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Bir yorum yaz