İşaret Dili

ARZU – İŞARET DİLİ

ECE – İŞARET DİLİ

İşaret Diliİşaret dili duyma ve konuşma engeli olan dünyanın her yerindeki insanlar için önemli bir iletişim yoludur. Dilsel ve işitsel yetisini kullanamayan insanlar için yapımlarınızın anlaşılır hale gelmesini sağlayan firmamız her alanda iletişim gücünü arttırmaktadır.

İşitsel ve dilsel engeli olan çocuklar için çizgi filmlerin anlaşılır hale getirilmesi ya da belgesel izlemek isteyen yetişkinler için belgesellerin anlaşılır hale getirilmesini sağlıyoruz. Yapımlarınızı sizi duymayanlar için anlaşılır hale getirirken bu alanda deneyimli ekibimizle kalite standartları yüksek hizmet sunuyoruz.

İşitme engelliler için olan dil de tüm diğer diller gibi bir iletişim dilidir. Sessizlikle çok şey anlatan bu dili kullanarak işitsel yetisi olmayan insanlara da ulaşabilirsiniz.

 İzleyici İçin İşaret Dili Nasıl Kullanılır

İşaret DiliMilyonlarca işitme engelli insan televizyon izlemekte, film izlemekte, tanıtım filmlerini izlemektedir. Diğer seyircilerden tek farkları onlara ulaşmanın farklı bir yolu olmasıdır. Her ülkenin ana dili nasıl diğer ülkelerden farklıysa işaret dili de farklıdır.

Dilsel ve işitsel yetisi olmayan izleyici kitlesiyle yapımlarınızı paylaşmanın yolu tıpkı seslendirmede olduğu gibi anlaşılan dil ile yayın yapmaktır. Bu dilde her şeyin karşılığı vardır. Bir reklam filminde hedef kitleye ulaşmak için kullanılabileceği gibi sevilen dizilerde de kullanılabilir.

Yayınlarda bu dilin kullanılması aslında oldukça önemlidir. İzleyici için bu dilin kolay anlaşılır şekilde sunulması gerekir. Firma olarak teknik donanımı güçlü olan hizmetimizle tüm işitsel yetisi olmayan insanlara kolay ulaşmanızı sağlıyoruz.

İşaret Dilini Kullanmak Neden Önemlidir

Milyonlarca çocuk ve yetişkin işitsel engeline rağmen hayatın içinde aktif olarak yer almaktadır. Tüm diğer insanlar gibi izlemeye, okumaya, yaşamaya devam etmektedirler. Anlayabildikleri her şeyle toplumsal hayata daha fazla katılım sağlarlar. İşaret ile konuşmak onları hayata daha çok davet etmek için mükemmel bir yoldur.

Televizyon yayınlarında, filmlerde, belgesellerde, kamu spotlarında bu özel dille yayın yapmak aslında bir anlamda toplumsal bir görevdir. Hayatı paylaşırken hiçbir işitsel engelliyi dışarıda bırakmamak için yapımlarınızda anlaşılır dil desteği kullanmalısınız. Dünyanın her yerinde daha fazla insana ulaşmak isteyen yayıncılar da bu dilden yararlanmaktadır. İşitme sorunu olan kitleye ulaşmanın yolu bu dili yaygınlaştırmaktan geçmektedir.

İşaret Dili Hizmetini Nasıl Sunuyoruz

İşaret DiliYabancı dillerde seslendirme ajansı hizmetinde olduğu gibi bu hizmet alanında da uzman kişilerle çalışmanızı sağlıyoruz. Tanıtım filmleri, reklam filmleri, çizgi filmler gibi farklı yapımlar için özel olarak planlama yapıyoruz. Akışın en iyi şekilde ayarlanmasını sağlıyor yayınlanan yapımın en iyi şekilde anlaşılması için çalışıyoruz.

Sitemizde yer alan örnek videoları izleyerek bir fikir edinebilirsiniz. Çocuklar ve yetişkinler için işaret dini farklı anlatım olanaklarıyla kullanıyoruz. Çocukların ilgisini çekecek şekilde sunumları eğlenceli hale getiriyoruz. Bize hangi yapımda hizmet almak istediğinizi bildirmeniz yeterli olacaktır.

Yapım standartlarına uygun şekilde hizmet almanız için her detayda profesyonel olarak yanınızda yer alıyoruz. Ses ve işaretlerin senkronize olarak eş zamanlı ifade edilmesi için özenle çalışıyoruz. Tercihinizi yaptıktan sonra istediğiniz yapım için gerekli olan hizmeti bizden alabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm soruları her an bizimle paylaşabilir yanıtlarını alabilirsiniz. Firma olarak profesyonel seslendirme ve işaret dili hizmetlerinde en iyilerle çalışmanız için gerekli koşulları yaratıyoruz. Yapımın kalitesini olumlu şekilde etkileyecek hizmeti sunuyoruz. Yapımların farklı anlatım özelliklerine göre standartları belirliyoruz.

Ekrana yakışan uzmanlarımızla tüm gösterimlerin başarılı şekilde algılanmasına yardımcı oluyoruz. Uzman çalışanlarımız jest, mimik ve hareketlerle anlatıyı destekliyor ve yayını çekici hale getiriyor. Bu alandaki örnek videolarımızı yabancidilses.com adresimizde bulabilirsiniz.

Firmamız 52 fark dilde hizmet vermektedir. Ayrıca benzer dillerin farklı lehçelerinden az kullanılan dillerle kadar başarılı hizmetler sunmaktadır. Çince Seslendirme (Simplified Pekin) gibi zorlu dil gruplarında bile bu başarı ve kaliteyi en yüksek seviyede yakalamaktadır.