Reklam Film Seslendirmesi ve Fiyatları

Oluşturulan çeşitli eserleri evrensel kılabilmek, dünyadaki herkesin yararlanmasını sağlayabilmek artık mümkündür. Bunun için eserlere uygun şekilde farklı dublaj ve seslendirme işlemleri yapılarak dünya geneline yayma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu işlemleri yapan kişilere ise dublaj ve seslendirme sanatçıları adı verilmektedir. Herhangi bir dildeki eseri yine farklı bir dilde dublajını yapmak sanatçıların gerçekleştirdiği bir işlemdir. Stüdyo ortamında reklam filmleri, diziler, filmler, belgeseller, müzikaller dublaj işlemi görmektedir.

Bu kişilerin eğitimli, profesyonel olması şarttır. Ayrıca belli başlı kişisel özelliklere de sahip olması gerekir. Böylece seslendirme ve dublaj sanatçıları hem özel sektörlerde hem de devlet dairelerinde çalışabilir. Devlet dairelerinde çalışabilmeleri için de KPSS’ye girerek belli bir puan yapılmış olması gerekir. Kısaca çalışkan, kendini geliştirmiş, yetenekli kişiler dublaj ve seslendirme sanatçısı olmaya adaydır.

Dublaj Sanatçılarının Sahip Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Çoğu dublaj ve seslendirme sanatçısının doğuştan gelen ses yetenekleri bulunmaktadır. Ancak çalışarak ve eğitim alarak da çeşitli ses yeteneklerine sahip olmak mümkündür. Sanatçılardan üniversite bölümü olan Tiyatro’dan mezun olması beklenir ya da seslendirme ve dublaj kurs programlarına katılmış olması istenir. Eğitim bu işteki en önemli şartlardan biridir.

Kişisel özellikler olarak da sanatçının disiplinli ve çalışkan olması beklenmektedir çünkü dublaj ve seslendirme işlemleri bir bütün olarak hazırlanır. Dolayısıyla işlerin aksamaması için kişinin işini ciddiye alarak hırsla yapması gerekmektedir. Gerekirse oyunculuk eğitimi alması da önemlidir. Dublajını yapmış olduğu karakterin ruhuna bürünmek, seslendirme esnasında onun gibi davranmak kayıt işlemini daha gerçekçi hale getirir. En önemlisi ise en az bir yabancı dili akıcı bir şekilde konuşması gerektiğidir.

Anadiline yakın anlaşılırlıkta konuşulması şarttır. Birden fazla ses tonuna sahip olarak sesini istediği gibi kullanması da dublaj esnasında sanatçının işini fazlasıyla kolaylaştırmaktadır. Son olarak da iletişim becerilerinin gelişmiş olması gerekir. Bizler de birlikte çalıştığımız dublaj ve ses sanatçılarının bu özelliklere sahip olmasını beklemekteyiz. Daha profesyonel çalışma arkadaşları ile hizmet veriyoruz.

Reklam Filmi Seslendirmesi Nasıl Oluşturulur?

Birçok evrensel marka reklam filmlerini dünyanın her yerine ulaştırmak istemektedir. Ancak bunun için sağlıklı bir reklam filmi dublajı, seslendirmesi gerekmektedir. Dublaj sanatçıları ne iş yapar da merak edilen noktalardan biridir. Reklam filmi başta olmak üzere birçok dizi, film, belgesel seslendirmesini gerçekleştirir.

Reklam filmi seslendirmesi gerçekleştirilmeden önce dublajı yapacak olan sanatçının filmi defalarca izlemesi gerekmektedir. Film hakkında her hareketi bilmeli, karakterlerin tavır ve davranışlarını iyi gözlemlemelidir. Ses tonlarını öğrenmeli, duygu geçişlerini tamamen kendine uyarlamalıdır. Sonrasında ise sanatçının kendi kendine defalarca prova yapması istenmektedir. Böylece dublaj esnasında sorun yaşamadan seslendirmeyi gerçekleştirir. Stüdyo ortamında sanatçı filmi izlerken seslendirmeyi yapar ve ses kayıt edilir. Gerekirse birkaç kez tekrarlanır. Reklam filmleri kısa olduğu için dublajını gerçekleştirmek daha kolay fikri oluşabilir. Ancak kısa zamanda filmde verilmek istenen duyguyu vermek oldukça zordur.

Reklam Filmi Seslendirme Konusunda Uzman Bir Firmayız

Başta reklam filmi olmak üzere birçok kategoride dublaj ve seslendirme hizmeti vermekteyiz. Reklam filmi seslendirmesi ve fiyatları, dizi seslendirmeleri, çizgi film dublajları gibi birçok konuda ihtiyacı olan kişilere yardımcı olmaktayız.

Firmamızda 56 farklı dilin dublajı gerçekleştirilmektedir. Bu diller arasında Japonca seslendirme, Çince seslendirme, Türkçe seslendirme, İngilizce seslendirme, İspanyolca seslendirme, İtalyanca seslendirme, Azerice seslendirme, İrlandaca seslendirme, Hollandaca seslendirme, Portekizce seslendirme, Arapça seslendirme, Lehçe seslendirme gibi seçenekler yer almaktadır. Dillerde dublajı yapacak olan sanatçılar dillere oldukça hakim olmaktadır. Böylece akıcı, aksanda sorun olmadan, anlaşılır ve imaja uygun şekilde seslendirme işlemleri yapılmaktadır. Bizlere iletişim adreslerimizden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir yorum yaz