Seslendirme Sanatçıları

Seslendirme ve çeviri hizmetleri veren firmamız, tüm seslendirme alanlarında uzman, erkek, kadın, çocuk sanatçılar ile seslendirme hizmeti vermektedir. Sitemizden hangi yabancı dillerde çeviri ve seslendirme yaptığımızı öğrenebilirsiniz. Seslendirme sanatçıları genellikle, reklam, dizi, tanıtım filmi gibi projelerde uzman olmuş kişilerdir. Birçok film projelerinden ünlü sanatçıların seslendirme yaptığını görürsünüz. Çocuklar için çeşitli animasyon filmlerinde hayvanlara karakter yüklenerek seslendirme yapılmaktadır. Animasyon Türkçe dublaj örnekleri her yerde karşımıza çıkmaktadır.

Animasyon filmlerinde ünlü sanatçıların hayvanları seslendirdiği tüm sinema filmlerinde görülebilir. Seslendirme işlemleri profesyonel ses kayıt ortamlarında tecrübeli ses yönetmenleri eşliğinde yapılmaktadır. Daha iyi hizmetler verebilmek için birçok yabancı dilde seslendirme hizmetlerimiz bulunmaktadır. Seslendirme sanatçılarımız firmamıza bağlı ve anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Bizden hizmet almak isteyen müşterilerimiz yabancidilses.com sitemizi ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Seslendirme ve Dublaj

Dublaj ve Seslendirme farklı teknik ve özellikleri bulunan çalışmalardır. Dublajda görüntüdeki karakterin yapısına uygun ses çıkartmak, dudak hareketlerini uyumlu bir şekilde yapmak gerekir. Seslendirme ise hazır bir metin üzerinden diksiyon kurallarına uygun ses tonu ile sesli okumadır. Seslendirmede kullanılan tekniklerde sesin karakteristik özelliğine vurgu yapılırken, dublaj işini yapan kişinin teatral yeteneklerini kullanması sağlanır. Dublaj ve seslendirme arasındaki fark yapan kişinin ehliyet durumuna göre değişmektedir. Dublaj görüntüdeki karakteri canlandırabilecek yeteneğe sahip herkes tarafından rahatlıkla yapılabilecek bir işlemdir.

Seslendirme ise tecrübeli seslendirme sanatçıları tarafından yapılabilmektedir. Yabancidilses.com olarak Yabancı Dil Seslendirme işlemlerinde, o dile ait tüm aksanları düzgün kullanabilen, yabancı dil konuşma yeteneği yüksek olan sanatçılarımızı kullanmaktayız. Dublaj işlemleri genellikle, yabancı dilde çekimi yapılmış görüntüler için ya da görüntüdeki kişinin ses tonunun içeriğe uygun olmaması durumunda, karaktere uygun ses tonuna ve ses rengine sahip kişiler tarafından yapılmaktadır. En önemli fark ise seslendirmenin alanında uzman olan kişiler tarafından yapılıyor olmasıdır.

Bilinmesi Gerekenler

İnsanlar kendi seslerinin çeşitli ekranlarda duyurulmasını ve farklı görüntülerle birleştirilmesini istemektedir. Bu birçok kişi için kurulan hayallerden bazılarıdır. Seslendirme yapabilmek için belirli çalışmaların yapılması, eğitimlerin alınması gerekir. Her şeyden önce iyi bir seslendirme sanatçısı olabilmek için diksiyon eğitimi almak, günlük konuşma dilinde kelimelerin doğru kullanılmasını öğrenmek gerekir. Bizler tüm seslendirme sanatçılarımızın gerekli eğitimleri almasını sağlıyoruz ve tüm dillerde diksiyon kurallarına göre seslendirme yapmaları istiyoruz. Diksiyon eğitimini tamamlayan seslendirmenler, çeşitli teknikler konusunda kendilerini geliştirici çalışmalar yaparlar. Uzman bir seslendirme sanatçısı olabilmek için tüm teknikleri kullanabilmeli ve yapılacak işi severek yapmalısınız. Bir veya iki seslendirme yapmakla hiç kimse seslendirme sanatçısı olamayacaktır.

Seslendirme Teknikleri Nelerdir?

Bir iş belirlenen kural ve tekniklere göre yapıldığı zaman başarılı olabilmektedir. Seslendirme tekniklerinde, ses tonu, vurgulama, ses rengi önemli bir yer tutmaktadır. İki ana temel teknik vardır. Bunlardan birisi diyaframın doğru kullanılması, diğeri ise kafa seslerinin doğru kullanılmasıdır. Diyafram uzun cümlelerde kullanılmalıdır. Kafa sesleri ise kısa cümle veya kısa metinlerde kullanılan bir tekniktir. Seslendirme işlemleri konuşma işlemi olduğundan diksiyon eğitimi tekniklerin uygulanmasında büyük öneme sahiptir.

Diksiyon eğitimini başarıyla tamamlayan kişiler hayatlarının her alanında diksiyon kurallarına göre konuşmaya başlayacaklardır. Bu onların seslendirme işlerinde zorlanmalarını önleyecektir. Firmamız tüm seslendirme ve çeviri tekniklerine hakim olan profesyonel ekipler ile çalışmakta ve başarılı çalışmalar ortaya çıkarmaktadır. Yabancidilses.com sitemiz verdiğimiz hizmetler hakkında sizleri bilgilendirecektir. Sitemiz üzerinden bizimle irtibat kurabilir ve hizmet satın alabilirsiniz. Firmamızdan genellikle yabancı dillerde seslendirme hizmetleri talep edilmektedir. Çeşitli film, reklam, müzik, tanıtım filmi alanlarında İngilizce Seslendirme talepleri gelmektedir.

Bir yorum yaz