Elin
Erkek Ses
Elin
Erkek Ses
Najjar
Erkek Ses
Najjar
Erkek Ses
Wael
Erkek Ses
Wael
Erkek Ses
Dalia
Kadın Ses
Dalia
Kadın Ses
Gada
Kadın Ses
Gada
Kadın Ses
Maria
Kadın Ses
Maria
Kadın Ses
Nada
Kadın Ses
Nada
Kadın Ses
Ouns
Kadın Ses
Ouns
Kadın Ses
Ramia
Kadın Ses
Ramia
Kadın Ses

Lübnan Arapçası Seslendirme HİZMETLERİ NELERDİR?

Dünyanın en eski ve en çok konuşulmakta olan beşinci dili olan Arapça Orta Doğu’dan Afrika’ya kadar 26 ülkenin remi dilidir. Arapça, Arami ve İbranicenin de mensup olduğu Sami dilin bir üyesidir. Arapçada pek çok Sami dilinde olduğu gibi sağdan sola yazılarak okunmaktadır. Arapça zengin kelime bilgisi, harfleri ile görkemli bir dildir. 1974 yılından beri Birleşmiş Milletler topluluğunun resmi dili olan Arapça göçler sebebi ile de dünyanın dört bir köşesinde aktif olarak konuşulmaya başlanmıştır. Arapçanın bu kadar eski bir dil olması da onun bölgesel farklılıklar geçirmesine yani farklı lehçeler edinmesine neden olmuştur. Bilinen 19 farklı Arapça lehçesi bulunmaktadır. Bunlar arasında en fazla konuşulan Arapça lehçelerin başında Mısır, Cezayir, Suudi, Tunus ve Lübnan Arap lehçeleri gelmektedir. Lübnan Arapçası bölgenin jeopolitik yapısından etkilenmiştir. İçerisinde çok fazla Fransızca kelime barındıran bu lehçe Suriye Arapçasında da çok benzer.

Lübnan Arapçası ile Standart Arapça Arasındaki Farklar

Standart Arapça ile Lübnan lehçesi arasında genel olara söz dizimlerinde, seslerde ve kelime çekimlerinde farklılık bulunmaktadır. Birçok lehçede olduğu gibi burada da sesleri telaffuz ederken değişiklikler olur. Levanten Arapçası olarak da anılan bu lehçe, Arapça dilinin Fransızca diline yakın aksanıdır. Lübnan lehçesi Suriye, rdün ve Filistin Arapçaları ile de birbirlerine çok yakındır yani hemen hemen aynıdır da diyebiliriz. Ancak bu lehçe Fasih yani resmi Arapçadan da ayrıdır. Lübnan lehçesinin içerisine Fransızca, İngilizce, Süryanice ve Türkçe kelimeler karışmıştır. Mesela standart Arapçada yer alan ‘kaf’ sesi kimi lehçede ‘g’ olurken kimisinde de ‘hemze’ olarak telaffuz edilmektedir. Mesela diğer bir Arap lehçesi olan Mısır Arapçasında kahve kelimesi ‘gahwa’ diye telaffuz edilirken Lübnan lehçesinde ise ‘ahwa’ şeklinde telaffuz edilmektedir. Ayrıca peltek se, sad ve dad sesleri gibi seslerin telaffuzları da farklılıkları vardır.

Neden profesyonel Lübnan Arapçası Seslendirme Hizmetine İhtiyaç Duyulur?

Lübnan’ın resmi dili Lübnan Arapçasıdır. Bu dil en fazla konuşulan dili olmasına rağmen ülkede ikinci çok konuşulan dil ise Fransızcadır. Gelişmekte olan bir ekonomiye sahip ülke de en gelişmiş sektör ise bankacılıktır. Ancak turizmde de büyük atılımlar yapan ülkede metalden tarıma kadar birçok sanayi konu bulunmaktadır. Tüm bunlarda bu ülkenin dilinde iletişim kurmanın gerekliliğini ifade eden unsurlardır. Ülke içerisinde özel veya ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen kişiler bu dile kendilerini adapte etmek yani yerelleşmek durumundadır. Bu da kaliteli bir Lübnan lehçesinde seslendirme hizmeti ihtiyacını doğurur. Firmamız standart Arapça yanı sıra Arapçanın en aktif lehçelerinde ve Lübnan lehçesinde de profesyonel hizmet vermektedir. Uzman ses sanatçılarımız en iyi anlam ve vurgu için çalışmaktadır.

Profesyonel Lübnan Arapçası Seslendirme Hizmetlerinde Neler Sunuyoruz

Firmamız ses ve dublaj hizmetlerinde kalitesi ve hızı ile lider konumdadır. 52 dünya dilinde 1000 personeli ile hizmet vermektedir. Yüksek teknolojili cihazlarımız ve konusunda uzman ses sanatçıları ve teknisyenlerimiz ile her zaman yüksek performans ve kaliteli işler yapmaktayız. Ses sanatçılarımız seslendirme yapacakları dilleri ana dilleri olarak bilmektedirler. Ayrıca lehçelere hakim olarak dilin gerektirdiği ton, vurgu ve diksiyonu da hizmetlerinde aktif olarak kullanmaktadırlar. Televizyon filmlerinden dizi filmlerine, belgesellerden animasyonlara, eğitim materyallerinden santral veya karşılama anonslarına, seminerlerden şirket videolarına, seçim konuşmalarından reklamlara kadar birçok alanda ses ve dublaj hizmeti vermekteyiz. İhtiyacınız hangi alanda veya hani dilde olursa olsun her zaman hatasız ve hızlı iş anlayışı ile hizmet alırsınız. Web sitemizden demo ses kayıtları dinleyebilir, sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

SİZE BİR MESAJ VAR