Bart
Erkek Ses
Bart
Erkek Ses
Bart (Belçika)
Erkek Ses
Bart (Belçika)
Erkek Ses
Ilari
Erkek Ses
Ilari
Erkek Ses
Jeroen
Erkek Ses
Jeroen
Erkek Ses
Serge
Erkek Ses
Serge
Erkek Ses
Willem
Erkek Ses
Willem
Erkek Ses
Geraldine
Kadın Ses
Geraldine
Kadın Ses
Marga
Kadın Ses
Marga
Kadın Ses
Pamela
Kadın Ses
Pamela
Kadın Ses
Petra
Kadın Ses
Petra
Kadın Ses
Sabine
Kadın Ses
Sabine
Kadın Ses
Simone
Kadın Ses
Simone
Kadın Ses

Felemenkçe Seslendirme HİZMETLERİ NELERDİR?

Dünya genelinde çok eski tarihlerden itibaren var olan diller çeşitli ve karmaşıktır. Bu nedenle farklı dillere sahip olan kişilerin birbirleriyle olan iletişimi ve etkileşimi büyük bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Birbirleriyle anlaşabilmeleri, söyleneni kavrayabilmeleri ve ortak iş yapabilmeleri adına bir dilin diğer dile çevrilme ihtiyacı doğmuştur. Farklı bir dilin iyi bir şekilde çevrilmesi, ancak orijinal halindeki kelimelerin ve cümlelerin verdiği duyguların aynısını diğer dildeki kelimelere, cümlelere ve sese bire bir aktararak gerçekleşebilir. Bu da hem iyi bir eğitimi, hem yeteneği hem de deneyimi gerektiren bir durumdur. Kültürler arası etkileşimi ve iletişimi kolaylaştırmak amacıyla sıklıkla başvurulan Farsça seslendirme hizmeti, farklı bir dilde hazırlanmış olan filmin, videonun, reklam ve tanıtımların vb birçok yayının farsça olarak dublajının yapılmasıdır. Dublaj bir ses sanatıdır. Ayrıca yalnızca özel stüdyolarda bu iş için yeterli donanıma ve yeteneğe sahip kişilerce yapıldığında başarılı sonuçlar vermektedir. Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bu hizmet güvenilir ellerde olduğu sürece size tatmin edici sonuçlar verecektir. Ülkemizde Farsça seslendirme, dublaj ve çeviri konusunda deneyimli ekibiyle hizmet sunan başlıca yerlerden biri ise yabancidilses.com seslendirme ajansı firmasıdır.

Farsça Seslendirme Nerelerde Kullanılır?

 • Farsça dublaj dediğimizde aklımıza ilk olarak diziler ve sinema filmleri gelmektedir. Bazen farklı bir dilde ses kaydı yapılması istenirken bazen de var olan karakterin ses renginin ya da vurgusunun rolüne yakışmadığı düşünüldüğü için bu işlemler yapılabilmektedir. Dünya genelinde bu şekilde çalışan çok sayıda ajans bulunmaktadır.
 • Gerek e-ticaret gerek reel ticaret için olsun uluslararası etkileşim her geçen gün daha da artmaktadır. Bu nedenle büyük bir pazar alanına dönüşmüş olan reklam ve tanıtım sektörü de farsça seslendirmenin en çok kullanıldığı alanların başında gelmektedir.

Aslında yukarıda saydıklarımız, bu sektörün bağlantılı olduğu başlıca alanlardır. Oysaki hayatımızın her anında farkında olmadan bu tür hizmetlerden faydalanıyoruz. Bunlardan bazılarını şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Toplu taşıma araçları
 • Eğitim setleri
 • Santral ses kayıtları
 • Mağaza anonsları
 • Haberler
 • E-kitap
 • Tesis anonsları
 • Belgeseller
 • Sesli mesajlar vb.

İyi Bir Farsça Seslendirme Nasıl Olmalıdır?

Seslendirme ve dublaj işleri söz konusu olduğunda;

 • İyi bir ses tonu,
 • Dinleyiciye ya da izleyiciye duyguları aktarabilme yetisi ,
 • Bu alanda iyi bir eğitim olmazsa olmaz gerekliliklerdir.

Ülkemizde bu sektörde eğitim veren sayısız kuruluş mevcuttur. Gerekli donanıma sahip olan kişiler aldıkları sertifika ile profesyonel stüdyolarda çalışma imkanına sahip olmaktadır. Ayrıca bu hizmeti verebilmek için ana dili Farsça olan kişilerin kültürleri, yaşayış tarzları, olaylara karşı tepkileri vs. birçok şeyin bilinmesi önemlidir. Çünkü sese duyguları yansıtırken hangi duyguyu nasıl yansıtacağını bilmeden doğal ve orijin bir ses ortaya çıkmayacaktır. Buna ek olarak dublaj yapılacak olan bir filmin konusu ve karakteri nasıl bir kişiliği yansıtıyorsa, ses de aynı kişiliği yansıtmalıdır.

Neden Farsça Seslendirme Hizmeti Gereklidir?

Ses hizmetleri sektöründe Farsça oldukça önemli bir yere sahiptir. Dünya genelinde ortalama 100 milyon kişi Farsça’yı ana dil olarak kullanmaktadır. En eski edebi dillerden biri olduğu için özellikle de kültürel değerlere vurgu yapmaktadır. Ayrıca duyguları yoğun yaşayan ve hisseden bir dil olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle hizmeti verecek olan kişinin bu tür duygu aktarımları konusunda beceri sahibi olması, başarıyı beraberinde getirecek en önemli anahtardır. Kısacası Farsça ses hizmetlerine büyük bir gereklilik olarak ortaya çıkmıştır. Böylece bu hizmeti vermek isteyenler için de iyi bir kazanç kapısı olmuştur.

SİZE BİR MESAJ VAR