Vietnamca Seslendirme

CHI
VIE101
CHI VIE101
COLIN
VIE102
COLIN VIE102
DIEN
VIE103
DIEN VIE103
DINH
VIE104
DINH VIE104
TUANMINGKUI
VIE105
TUANMINGKUI VIE105
ZHANGHUANGZHONG
VIE106
ZHANGHUANGZHONG VIE106
AI
VIE201
AI VIE201
CHI
VIE202
CHI VIE202
MAI
VIE203
MAI VIE203
PANSHIHENG
VIE204
PANSHIHENG VIE204
PHUONG
VIE205
PHUONG VIE205
THANH
VIE206
THANH VIE206
THIENPHUC
VIE207
THIENPHUC VIE207
THU
VIE208
THU VIE208
VAN
VIE209
VAN VIE209
WUCHUILING
VIE210
WUCHUILING VIE210

Dünya genelinde en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden biri olan seslendirme, çok çeşitli alanlarda kendini göstermektedir. Uluslararası iletişimin ve etkileşimin gün be gün artması ile yabancı dil ses kaydı, dublaj ve metin çevirisi hizmetleri popüler hale gelerek büyük bir pazar oluşturmuştur. Dünyanın herhangi bir yerinde kullanılan dille hazırlanmış yayınların diğer başka bir dille tekrar ses kaydının yapılması olarak açıklayabileceğimiz bu işlem, doğru yapıldığı zaman ülkeler arası etkileşimin hızla büyümesine neden olmaktadır.

Özellikle uluslararası ticaretin de gelişmesiyle şirketler kendilerini ve ürünlerini dünya genelinde tanıtmak istemektedir. Bunun da tek yolu o yörenin insanlarına kendi dillerinde yapılacak reklamlar ve tanıtım filmleridir. Böylece etkileşim adına en büyük engel olarak görülen dil farklılığı da aşılmış olmaktadır.

Taleplerin büyük olması nedeniyle giderek daha çok rağbet gören bu sektörde, bu işi yapan çok sayıda ajans ortaya çıkmıştır. En kaliteli ve güvenilir ajanslarla çalışma gerekliliği bu konuda detaylı bir araştırma zorunluluğunu da beraberinde getirmektedir.  Çünkü alanında deneyimli olmayan bir ekipten alacağınız hizmet karşı tarafa eksik ya da yanlış ulaşacak istenilen sonucu ortaya çıkarmayacaktır.

Sektörün öncülerinden olan “yabancidilses.com” seslendirme ajansı, uzman ekibiyle sizlere güvenilir ve kaliteli hizmet vermeyi görev edinmiş bir ajanstır. Ülkemizde bu işi layıkıyla yapan ve sizlere başarılı ortaklıklar sunan şirketimiz, bu büyük pazarda açık ara önde ilerlemeye devam etmektedir.

Vietnamca Seslendirme Neden Önemlidir?

Vietnamca, Vietnam Cumhuriyeti’nin resmi dilidir.  Vietnam’daki insanların % 86’sı ana dil olarak Vietnamcayı kullanmaktadır. Dünya genelinde ise ortalama 3.000.000 kişi bu dili kullanmaktadır. Vietnamcada yakın bir zamana kadar Çince yazı sistemini kullanılıyordu. Bu nedenle kelime dağarcığı Çinceden oldukça etkilenmiştir. Günümüzde ise Latin alfabesinin yazı sistemine uyarlanmış olarak kullanılmaktadır.

Özellikle sinema filmleri, diziler, reklamlar, tanıtım filmleri, animasyonlar, e-kitaplar gibi birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca canlı ya da önceden kaydedilmiş olarak yapılan Vietnamca seslendirme radyolarda, tiyatrolarda, sunumlarda ya da tanıtımlarda en çok kullanılan dil seslendirmelerinin başında gelmektedir.

Kaliteli Vietnamca Seslendirme Nasıl Olur?

Çok sayıda kişinin ana dil olarak kullandığı Vietnamca, seslendirme sektöründe en çok kullanılan dillerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sayısız alanda sıklıkla kullanılan bu hizmete, başta tanıtım filmleri, slayt sunumları, eğitim filmleri, reklam filmleri olmak üzere birçok sektörde rağbet büyüktür.

Bu kadar popüler bir hizmet haline gelmiş olan Vietnamca ses ve dublaj hizmetlerinde olmazsa olmazları ise şunlardır:

  • Sesini kullanacak kişinin ana dili Vietnamca olmalıdır ya da bu dili kendi dili gibi konuşabilmelidir.
  • Kaliteli bir hizmet için bu alanda uzun soluklu bir eğitim şarttır.
  • Uzmanlık her alanda ne kadar önemliyse bu sektörde de bir o kadar önemlidir. Deneyimli kişiler tarafından sunulan hizmet her daim kaliteli bir sonuç ortaya çıkarmaktadır.
  • Ses sanatçısının muhakkak o dili kullanan insanların kültürünü, gelenek ve göreneklerini öğrenmelidir. Böylece yapılan hizmet çok daha doğal, gerçekçi ve samimi olacaktır.
  • Sesin kaliteli olmasını garantilemek için profesyonel akustikle panellenmiş stüdyo kullanılmalıdır.
  • Çeviri hatasız yapılmalıdır. Yoksa orijinal metin ile aralarında anlam farklılığı ortaya çıkacaktır.
  • Alanında deneyimli bir ekiple çalışılmalıdır.
  • Orijinal metnin yaydığı enerji, his ve duygu aynı şekilde çevrilmiş ve seslendirilmiş haline de yansıtılmalıdır.
  • Gelişen teknolojiyle birlikte ses sistemleri de düzenli olarak revize edilmelidir.

Vietnamca seslendirme demolarımızı sitemizden inceleyebilirsiz. Ayrıca daha ayrıntılı bilgi için site üzerinden uzman ekibimizden destek alarak başarılı ortaklıklara ilk adımı atabilirsiniz.