Belarusça Seslendirme

ALEXANDR
BLR101
ALEXANDR BLR101
SERGEY
BLR102
SERGEY BLR102
LEYSA
BLR201
LEYSA BLR201

Seslendirme herhangi bir gösterimde (film, dizi ya da belgesel gibi) müziklerin, konuşmaların ve tüm ses efektlerinin filme montaj edilmesi anlamına geliyor. Ses tasarım ve kayıt işlemleri evrensel bir iştir.

Globalleşen dünyada insanlar dil engelini aşarak farklı coğrafyaların filmlerini, müziklerini, kültürlerini paylaşmaktadır. Dil ses hizmetleriyle bir engel olmaktan çıkar. Firmamız seslendirme hizmetlerinde, işinde uzman bir ekip olarak tüm dillerde profesyonel ses ve dublaj hizmeti sunuyoruz.

Ses hizmetlerinin kalitesi işin başarısını önemli ölçüde etkiler. Film ya da dizi izlerken insanların keyif alabilmesi için ses hizmetinin gerçekten iyi olması gerekir. Aksi halde rahatsız edici bile olabilir. Firmamız sunduğu kaliteli hizmetler ile başarısız hizmet riskini ortadan kaldırmaktadır. Ses ve dublaj hizmetlerin de en iyisine en kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyoruz.

Belarusça Seslendirme Nasıl Yapılır?

Farklı dillerde ses hizmetleri vermenin farklı incelikleri ve teknik detayları vardır. Ses kullanımı her dil profilinde değişmektedir. Belarusça seslendirme için de sesle ilgili bilgi ve teknik uygulamalar örtüşmelidir. Dil hâkimiyeti oldukça önemlidir. Her dil profilinde tıpkı her karakterde olduğu gibi farklı özellikler vardır. Ve bu farklı özellikler dil profilini oluşturur. Belarusça, Beyaz Rusya’nın resmi dilidir. Ancak resmi dil ile sanatsal yapıtlarda kullanılan dil kullanımı da elbette farklı olmaktadır.

Doğu Slav Dilleri alt gurubuna dâhil olan Belarusçanın özelliği iki ayrı dil yapısını içinde barındırmasıdır. Beyaz Rusçanın resmi form ve klasik form olmak üzere iki farklı standardı vardır.

Kullanım alanlarına göre iki standarttan biri tercih edilebilmektedir. Belarusça seslendirme yapılırken dilin bu özellikleri dikkate alınmaktadır. Yedi milyonu aşkın kişi beyaz Rusça dilini konuşmaktadır. Tercih olarak hangi standartları kullanacakları ise milli değerlerle ilgilidir. Dizi, film, belgesel gibi yapımlarda Belarusça dil standardı tercihi değişebilmektedir. Ses hizmetlerinde beyaz Rusçanın fonetik yapısı dikkate alınmaktadır.

Her ses hizmetinde öncelikle gösterimin türüne göre anlam ifadeleri tespit edilir. Dil profili gibi farklı terimlerde kullanılan anlam ifadeleri de bulunmaktadır. Örneğin; hayvanlarla ilgili bir belgeselle sokak hayatını anlatan bir belgesel arasında anlam ve dolayısıyla ses kayıt ve tasarım da farklı olacaktır.

Bu işlemin nasıl yapılması gerektiği ön araştırmadan sonra ortaya çıkartılır. Sevilen bir Belarus dizisinin dublajı elbette gündelik dil konusunda bilgili olmak önemlidir. Biz Belarusça konusunda uzman bir ekip olarak tüm seslerin anlam, fonetik ve ses teknikleri açışsıdan değerlendirerek gerçekleştiriyoruz.

Belarusça Seslendirme Hizmetinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Belasrusça’da 1933 yılından beri kullanılan Narkamaŭka da denilen resmi form ve Taraškevica da denilen 1918-1933 arasında kullanılmış olan klasik form bulunmaktadır. Klasik formda morfoloji ve sözcük dağarcığı bakımından farklıdır ve daha çok yazım dilinde geçerlidir.

Resmi form Rusçaya daha yakındır. Bu iki form arasında tercih yapılırken milli görüşlerin etkisi olmaktadır. Bu nedenle bir dizi ya da bir film bu iki formdan biriyle yazılmış olabilir.

Ses hizmeti verilirken anlam kadar lehçe ve formlara da dikkat etmek önemlidir.  Belarus resmi dili olan Belarusçanın fonetik açısından da Rusça seslendirme hizmetinden farklılıkları vardır. Ses çıkışları ve ses yansımaları dilin özelliğine uygun olarak eşleştirilerek bu hizmet verilmektedir.

Belarusça Seslendirme Yapan En İyi Firma

Ses ve dublaj hizmetleri seyircinin izlediği şeyi izleyip izlemeyeceğine karar vermesinde büyük etkisi vardır. Biz markamızı oluştururken ses ve dublaj hizmetlerine dair önemli noktalara dikkat ederek oluşturduk.

Seyircinin her anından keyif aldığı seslendirmenin anlamla örtüştüğü şekilde bu hizmeti veren firmamız beklentilerinizi yüksek tutmanızı sağlayacaktır. Ses ve dublaj hizmetlerinde iyi firmayla çalışmak kaliteli işler yapmanıza olanak tanır. Markalaşmış güçlü bir firma olarak farklı dillerin profiline uygun ses hizmetlerinin, profesyonel olarak istediğiniz kriterlere uygun şekilde veriyoruz.