Kürtçe Seslendirme

ABDULBARI (KURMANÇİ)
KUR101
ABDULBARI (KURMANÇİ) KUR101
AHMET (KURMANÇİ)
KUR102
AHMET (KURMANÇİ) KUR102
ALİ (KURMANÇİ)
KUR117
ALİ (KURMANÇİ) KUR117
AYHAN (KURMANÇİ)
KUR103
AYHAN (KURMANÇİ) KUR103
FARHAD (KURMANÇİ)
KUR104
FARHAD (KURMANÇİ) KUR104
KADİR (KURMANÇİ)
KUR118
KADİR (KURMANÇİ) KUR118
MEHMET (KURMANÇİ)
KUR105
MEHMET (KURMANÇİ) KUR105
MESUT (KURMANÇİ)
KUR106
MESUT (KURMANÇİ) KUR106
OKTAY (KURMANÇİ)
KUR107
OKTAY (KURMANÇİ) KUR107
OZAN (KURMANÇİ)
KUR108
OZAN (KURMANÇİ) KUR108
RAHİM (KURMANÇİ)
KUR109
RAHİM (KURMANÇİ) KUR109
RONI (KURMANÇİ)
KUR110
RONI (KURMANÇİ) KUR110
ZEKERIYA (KURMANÇİ)
KUR111
ZEKERIYA (KURMANÇİ) KUR111
MOHAMMED (SORANICE)
KUR112
MOHAMMED (SORANICE) KUR112
MOHSEN (SORANICE)
KUR113
MOHSEN (SORANICE) KUR113
XWAN (SORANICE)
KUR114
XWAN (SORANICE) KUR114
OZAN (ZAZACA)
KUR115
OZAN (ZAZACA) KUR115
ZEKERIYA (ZAZACA)
KUR116
ZEKERIYA (ZAZACA) KUR116
EVIN (KURMANÇİ)
KUR201
EVIN (KURMANÇİ) KUR201
OZLEM (KURMANÇİ)
KUR202
OZLEM (KURMANÇİ) KUR202
SEVIN (KURMANÇİ)
KUR203
SEVIN (KURMANÇİ) KUR203
BZHAR (SORNİCE)
KUR204
BZHAR (SORNİCE) KUR204
ESMA (SORNİCE)
KUR205
ESMA (SORNİCE) KUR205
LEYLA (SORNİCE)
KUR206
LEYLA (SORNİCE) KUR206
GULDESTAN (KURMANÇİ)
KUR206
GULDESTAN (KURMANÇİ) KUR206

Günümüzde birçok sektörde ses ve dublaj büyük önem taşımaktadır. Bu sektörlerin başında sinema, ticaret ve turizm sektörleri gelmektedir. Birçok insana ulaşabilmek adına özellikle bu sektörlerde seslendirme ön plandadır. Ses hizmeti verirken dilin doğru kullanımı, akıcılığı, dilin fonetik özellikleri ve ses sanatçılarının ses tonları, dil hâkimiyetleri gibi durumlara özen gösterilmelidir.

Kürtçe seslendirme yaparken Kürtçedeki kelimelerin telaffuz biçimi, dil fonetiği, günlük hayatta kullanılan deyim, atasözü gibi sözcük gruplarının doğru kullanımı ve vurgu dikkat edilmesi gereken noktalardır.  İstenilen sektöre uygun olarak Kürtçenin farklı lehçelerinde de ses kayıt yapılmaktadır. Firmamız Kürtçe ses ve dublaj hizmetinde, profesyonel ses sanatçılarımızla çalışarak kaliteli ve doğru hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Profesyonel Kürtçe Seslendirme Neden Önemlidir?

Yapılan herhangi bir işte profesyonellik ön planda olmalıdır. Özellikle ses, dublaj ve metin çalışmaları gibi birçok kitleye hitap edilen işlerde profesyonel bir şekilde çalışmak çok önemlidir. Kaliteli ses kayıt ve dublaj çalışmaları yapan ses sanatçılarının o dile hâkim olması ve ses tonunun seslendirme hizmeti verilecek sektöre uygun olması çok önemlidir. Bu şekilde yapılan ses ve dublaj daha profesyonel ve başarılı olmaktadır.

Kürtçe, dünyanın belirli bölgelerinde on altı ila yirmi altı milyon insan tarafından konuşulan bir dildir. Birçok sektörde Kürtçe ses hizmetlerinde ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaç doğrultusunda yapılan ses hizmetinin profesyonel olmaması durumunda ses hizmeti verilen işin kalitesi düşer veya dilin yanlış kullanımından dolayı yanlış anlaşılmalara yol açılabilir. Bu nedenle firmamız, Kürtçe ses sanatçılarımızın Kürtçeyi anadili gibi konuşmasına ve Kürtçenin dil özellikleri hakkında bilgi sahibi olmasına özen göstermektedir.

Kürtçe Seslendirme Hizmetinde Dil Özellikleri ve Kürtçe Lehçeleri

Kürtçe, İran-Aryan dillerinin Kuzey Doğu dilleri kolunda bulunmaktadır. Orta Doğu’da Türkçe, Arapça ve Farsçadan sonra en çok konuşulan dördüncü dildir. Ayrıca Kürtçede Arapça seslendirme, Farsça seslendirme ve Türkçe kökenli kelimeler de bulunur. Ancak telaffuz farklılıkları vardır.

Kürtçe, bulunduğu dil ailesindeki diğer diller gibi hem önden hem de bükümlü bir dildir. Bükümlü olması nedeniyle sözcük işlevine göre konumunu, cinsiyetini ve sayısını belirtmek amacıyla sözcükte ses değişimi ve eklemeleri olmaktadır.

Kürtçede kullanılan konuşma ve yazı dili oldukça farklıdır. Bu nedenle birçok Kürt, Kürtçe bilmediğini söylemektedir. Kürtçe kulaktan kulağa aktarılan bir dil olarak düşünülmektedir. Kürtçede yazı dili oldukça zayıftır ve yaygın olarak kullanılmamaktadır.

Konuşma dili yazı diline göre daha yaygın olduğu için Kürtçe zamanla doğal bir süreçle lehçelere ayrılmıştır. Lehçeler konuşulma oranına göre ayrıldığında Kuzeyde konuşulan ‘’Kumanci’’ lehçesi ilk sırada bulunur. Kürt edebiyatında da en çok kullanılan lehçe Kumanci olarak gösterilmektedir. Bir diğer lehçe Irak’ın kuzeydoğusunda kullanılan ‘’Sorani’’ lehçesidir.

Kürtçe, Irak’ta resmi dil statüsüne sahiptir ve Sorani daha çok yazı dilinde kullanılan bir lehçedir. Üçüncü lehçe ise ‘’Leki’’ adı verilen güney lehçesidir. İran ve Irak ülkeleri dışında Türkiye’de birkaç aşiret tarafından konuşulur.

Kürtçe alfabesi Latin, Kiril ve Arapça alfabelerinden oluşur. Arapça harfler kullanılarak oluşturulan Kürtçe alfabesine Farsçadan katkılar yapılmıştır. Latin harfleriyle oluşturulan Kürtçe alfabesinde ise 31 harf bulunmaktadır. Kürtçe ses ve dublaj çalışmalarımızda Kürtçenin sahip olduğu dil özelliklerine öncelik göstererek hizmet vermeye son derece önem vermekteyiz.

Kürtçe Seslendirme Olarak Neler Sunuyoruz?

Kürtçe ses tasarım, kayıt çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyor ve taleplerinize uygun seslendirme ve dublaj hizmetleri veriyoruz. Aklınıza gelebilecek her sektöre uygun seslendirmelerin yapıyor ve en uygun şekilde sizlere sunuyoruz.

Firmamızın ilkeleri arasında bulunan profesyonelliği göz önünde bulundurarak 1000’den fazla ses sanatçımızla Kürtçe dahil olmak üzere 52 farklı dilde seslendirme çalışmalarımızı yürütüyoruz.