Abdelfattah
Erkek Ses
Abdelfattah
Erkek Ses
Ahmed
Erkek Ses
Ahmed
Erkek Ses
Ali
Erkek Ses
Ali
Erkek Ses
Fady
Erkek Ses
Fady
Erkek Ses
Gamal
Erkek Ses
Gamal
Erkek Ses
Mohamed
Erkek Ses
Mohamed
Erkek Ses
Mosha
Erkek Ses
Mosha
Erkek Ses
Nadeem
Erkek Ses
Nadeem
Erkek Ses
Radwan
Erkek Ses
Radwan
Erkek Ses
Shehata
Erkek Ses
Shehata
Erkek Ses
Tamer
Erkek Ses
Tamer
Erkek Ses
Tawfeek
Erkek Ses
Tawfeek
Erkek Ses
Usama
Erkek Ses
Usama
Erkek Ses
Aya
Kadın Ses
Aya
Kadın Ses
Dalia
Kadın Ses
Dalia
Kadın Ses
Hala
Kadın Ses
Hala
Kadın Ses
Heba
Kadın Ses
Heba
Kadın Ses
Monica
Kadın Ses
Monica
Kadın Ses

Mısır Arapçası Seslendirme HİZMETLERİ NELERDİR?

Dünya üzerinde Arapça hem Orta Doğu’da hem de farklı birçok ülkede en yaygın şekilde konuşulan 5 dilden biridir. Ayrıca en eski dillerden biridir. Yaygın kullanılması sebebiyle de edebiyattan sanata, turizmden eğlenceye ya da ticari faaliyetlere kadar birçok alanda bu dilde profesyonel ses tasarım, kayıt ve dublaj hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Standart Arapçadan çok fazla lehçe türemiştir. Bu lehçeler de birbirlerinden gramer, genel olarak hem sözcük hem de fonolojik olarak ayrılmış ve yeni bir dil haline gelmişlerdir. Nerede ise 19’a yakın farklı lehçe bulunmaktadır. Bu lehçelerde kendi içlerinde farklılık göstermektedir. Lehçeler arasında Mısır Arapçası Mısır'da konuşulan Arapçanın bir lehçesidir. Masri olarak da bilinir. Standart Arapçadan ses ve gramer yönünden farklılıkları bulunur.

Mısır Arapçası ile Standart Arapça Arasındaki Farklar Nelerdir

Bu lehçe, Arapçanın en yaygın ve en çok konuşulan lehçesi olması bakımından önemlidir. Mısır lehçesinde de standart Arapçada olduğu gibi 29 harf bulunur. Alfabe bulunmayıp, günlük dilde konuşulan harfleri de vardır. Bunlara eklemeli harfler denir. Mısır lehçesi ile modern Arapça arasındaki farkları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Mısır Arapçasında standart Arapçada olmayan eklemeli harfler vardır. Ancak bunların alfabede yeri yoktur.
  • 'Se' harfi bu lehçede pek kullanılmaz. Okunuş yönünden de standart Arapçadaki gibi okunur.
  • 'Gim' harfine bazı Araplar 'jim' diye okurken Mısırlılar 'gim' şeklinde okur.
  • 'Zel' harfi standart Arapçada peltek okunurken Mısır lehçesinde ise normal okunur.
  • 'Zad' harfi standart Arapçada 'd' şeklinde okunurken Mısır dilinde 'z' şeklinde okunur.
  • ‘îyn' harfi standart Arapçada 'ayın' şeklinde okunurken Mısır lehçesinde 'iyın' şeklinde okunur.
  • 'ef/af' harfi standart Arapçada 'kaf' şeklinde okunurken bu lehçede ise 'ef/af^' şeklinde okunur.

Bu örneklerden anlaşılacağı üzere, Mısır dili ile standart Arapça arasında genellikle harflerin telaffuzları açısından farklılıklar mevcuttur.

Profesyonel Mısır Arapçası Seslendirme Hizmetine Neden İhtiyaç Duyulur

Mısır, konumu sebebi ile hem politik hem de ticari olarak büyük öneme sahiptir. Geçmişten gelen tarihi de onu ayrı bir turizm merkezi haline getirmiştir. Ülkede özel veya ticari işler yapacak kişilerin Arapça içerisinde en yaygın kullanılan bu dili kaliteli bir iletişim için kendilerine adapte etmeleri önemlidir. Çünkü bu lehçe Arapçanın en yaygın lehçesi olup hem en çok konuşulan ve hem de en çok öğrenilen dilidir. Mısır turizm, eğitim, ticaret gibi çok alanda uluslararası piyasalarda rekabet etmektedir. Bu rekabetin sağlanabilmesi için de firmaların yerelleşmesi gerekir. Yabancıdilses.com olarak Mısır dilinde ihtiyacınız olan tüm ses ve dublaj hizmetlerinde kaliteli hizmetler sunuyoruz. En iyi ses sanatçılarımız hem modern Arapça hem de Mısır dilini aktif olarak konuşarak, bu lehçeye çok hâkimlerdir. Ses kaliteleri yüksek, deneyimli uzmanlarımızla size en iyi hizmeti vermek için her zaman yanınızdayız.

Profesyonel Mısır Arapçası Seslendirme İle Hizmetinizdeyiz

Mısır Arapçası seslendirme hizmeti alınmak istendiğinde; standart Arapça seslendirme hizmetine göre telaffuzlar açısından ciddi farklar olması sebebiyle dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Yabancıdilses.com olarak; alanında uzman, ses hizmetinin verileceği dili anadili gibi konuşan, tecrübeli kişiler ile çalışmaktayız. 1000 kişiden oluşan ekibimiz ile 20 yıldır profesyonel bir şekilde hizmet vermekteyiz. Web sitemizde bulunan Mısır lehçesine yönelik ses kayıt örneklerini dinlemeniz mümkündür. Türkiye’de en çok tercih edilen firmamız dünyada da adını duyurmayı başarmıştır. Yalnızca Mısır lehçesinde değil diğer birçok dilde de profesyonel seslendirme hizmeti en uygun fiyatlar ile hizmet almak ve hakkımızda ayrıntılı bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.

SİZE BİR MESAJ VAR