Özbekçe Seslendirme

ABBOT
OZB101
ABBOT OZB101
AHMADCAN
OZB102
AHMADCAN OZB102
AKMAL
OZB103
AKMAL OZB103
BOBUR
OZB104
BOBUR OZB104
MANSUR
OZB105
MANSUR OZB105
MIRABRAR
OZB106
MIRABRAR OZB106
NODIR
OZB107
NODIR OZB107
SARVAR
OZB108
SARVAR OZB108
SHAVKAT
OZB109
SHAVKAT OZB109
USUF
OZB110
USUF OZB110
AJDAR
OZB111
AJDAR OZB111
ERNIK
OZB112
ERNIK OZB112
KAMİL
OZB113
KAMİL OZB113
MANSUR
OZB114
MANSUR OZB114
MURAD
OZB115
MURAD OZB115
SHAMKHAL
OZB116
SHAMKHAL OZB116
TAPDIK
OZB117
TAPDIK OZB117
BARNO
OZB201
BARNO OZB201
FLORA
OZB202
FLORA OZB202
FLYURA
OZB203
FLYURA OZB203
GULNARA
OZB204
GULNARA OZB204
LEYLA
OZB205
LEYLA OZB205
LUIZA
OZB206
LUIZA OZB206
MANSURA
OZB207
MANSURA OZB207
NODİRA
OZB208
NODİRA OZB208
NORA
OZB209
NORA OZB209
LEYLA
OZB210
LEYLA OZB210
NURIDA
OZB211
NURIDA OZB211
SHAHNOZA
OZB212
SHAHNOZA OZB212

Günümüzde akıcı ve doğru ses ve dublaj hizmetleri oldukça önemlidir. Dinlediğimiz müziklerde, izlediğimiz dizi ve filmlerde ses tasarım ve kaydı, en çok özen gösterilmesi gereken konulardan birisidir. Ses hizmeti veren yapan kişinin dile hâkim olması gerekir. Bunun esas sebebi dil içerisinde kullanılan deyim, atasözü ve günlük hayatta kullanılan mecazi sözlerin doğru kullanılması gerektiğindedir.

Özbekçe seslendirme hizmetimiz ile Özbekçe metinleri en doğru ve akıcı şekilde seslendirerek sizlere sunuyoruz. En önemli Doğu dillerinden biri olan Özbekçeyi ses hizmetinde profesyonellerle birlikte çalışıyoruz. Firmamız en çok tercih edilen Almanca seslendirme, Rusça seslendirme, İngilizce seslendirme, Arapça seslendirme, İtalyanca seslendirme, Fransızca seslendirme ve Çince seslendirme diller yanında daha bölgesel konuşulan dillerde de metin ses tasarım, kayıt ve dublaj hizmetleri vermektedir.

Profesyonel Özbekçe Seslendirme Neden Önemli?

Seslendirme, dublaj ve metin çevirilerinin profesyoneller tarafından yapılması gerekir. Bunun en önemli nedeni bir dilden başka bir dile çevrilirken anlam farklılığı yaratmasıdır. Ayrıca dublaj sanatçılarının diksiyonları, ses tonları ve aksanları da oldukça önemlidir. Film, dizi veya bir metin seslendirmesi yaparken dil özelliklerini dikkate almak gerekmektedir.

Özbekçe ses hizmeti verilirken dil özelliklerini, vurguları, farklı lehçeleri ve dile özgü aksanları göz önünde bulundurarak profesyonellerle çalışıyoruz. Birçok Türkoloğa göre Özbekçe, Özbek Türkçesi olarak adlandırılır. Bunun nedeni dil benzerliği ve Özbekçenin Türk dilinin bir lehçesi olduğunu düşünmeleridir. Özbek Türkçesi, Çağatay Türkçesinin devamı niteliğindedir. Dolayısıyla Türkçe ile ses ve kelime benzerlikleri bulunur. Özbekçe ses hizmetlerinde veya tüm diğer dillerde o dilin yerel ve doğal aksanına, vurgusu ve tonlamasına önem veriyoruz.

Profesyonel Özbekçe Seslendirme Hizmeti

Günümüzde Özbek alfabesi Latin harflerinden oluşmaktadır. 1930’lu yıllara kadar Arap harfleri kullanılmıştır. 1940 yılında Sovyet dönemine girildiğinde Özbek yazı dili Kiril harflerinden oluşturulmuştur. 1991 yılında Özbekistan’ın bağımsızlığını ilan etmesiyle yeniden Özbek yazı dili Latin harfleriyle yazılmaya başlanmıştır.

Özbekçe yani Özbek Türkçesi, Türk lehçelerinden biridir. Özbekçe genel olarak bakıldığında üç ağza ayrılır. Bunlardan birincisi yazı dili olarak kullanılan Güneydoğu ağzıdır. Güneydoğu ağzı, resmi yazı dilidir ve Çağatay Türkçesinin devamı niteliğindedir. Diğer ağızlara göre Farsçadan daha fazla etkilenmiştir.  İkinci ise Özbekistan’ın kuzeyinde kullanılan ağızdır. Bu ağız Kazakçaya daha yakındır. Üçüncü ağız ise Oğuz lehçelerine benzer. Özbekistan’ın belirli bölgelerinde kullanılır.

Özbekçenin en önemli özelliklerinden biri ilk hecedeki ‘’a’’ harfinin dudaksıllaşmasıdır. Özbekçedeki bir diğer önemli özellik ise ‘’ı,ö,i’’ ünlülerinin kaybolması ile ünlü uyumunun bozulmasıdır.

Türk lehçeleri arasında Farsçadan en fazla etkilenen dil Özbekçe olmuştur. Edebiyat ve ilim konularında da Farslılardan oldukça etkilenmişlerdir. Farsçanın etkileri Özbekçe dilinin telaffuzunda bile değişikliğe neden olmuştur. Özbekçede ses uyumu zayıftır. Bu nedenle Özbekçe seslendirme yapılırken farklı dillere Türkçeden daha fazla benzetilebilir. Bu farklılık gramerden ve ses özelliklerinden değil,  telaffuzdan kaynaklanır.

Özbekçe Seslendirme Olarak Neler Sunuyoruz?

Özbekçe ses ve dublaj hizmetlerinde en kaliteli cihazları kullanıyoruz. Bunun yanında tamamen Özbekçeye hâkim ve işinde profesyonel olan insanlarla çalışıyoruz.

Bu hizmeti verirken Özbekçe dilinin özelliklerini göz önünde bulunduruyoruz, bu dilin özelliklerini, dile özgü aksanını ve fonetiğini bilen profesyonel seslerle çalışıyoruz. Hızlı hizmet ve uygun fiyatlarla en kaliteli ses ve dublaj çalışmalarımızı sitemizde sizlere sunuyoruz.

Film, dizi, reklam gibi alanlarda ses ve dublaj yaparken birçok ünlü ses ile birlikte çalışıyoruz. Sizlere en kaliteli hizmeti sunabilmek için birçok farklı dil seçeneği de sunuyoruz. Sizlerden gelen taleplere göre hızlı, güvenilir, uygun ve kaliteli seslendirmeleri yapmayı amaçlıyoruz.